6ks Vejce Ujíždíme na trávě z popojíždějícího kurníku

Nový produkt

Vejce - na první pohled jednoduché, ale pozor! Jsme šťastni, že Vám můžeme nabídnout tyto nádherná, výborná a zdravá vajíčka ze zcela unikátního chovu! Majitel statku Dvořák totiž dělá svým slepičkám doslova "ráj na zemi". Pořídil jim totiž mobilní kurník a s ním popojíždí tak, aby slepičky byly stále ve volném výběhu a s čerstvou travičkou! Úžasné - a my už jen přejeme dobrou chuť!

Více informací

Tento produkt již není na skladě

60,00 Kč s DPH

Více informací

Vajíčka z popojíždějícího kurníku s volným výběhem pro slepičky

Opravdu zcela unikátní a ojedinělý projekt připravil pan Josef Dvořák. Na statku který založil v roce 1993 jeho tatínek vybudoval mimo mnoha jiných aktivit mobilní kurník, který umožňuje krmení slepic ve volném výběhu a stále čerstvou travičkou!

Nejlepší asi bude, dáme-li slovo přímo panu farmáři Pepovi Dvořákovi samotnému:

Proč vejce od nás?

Vždy si pochutnáte na čerstvém vejci, protože u nás nekoupíte vejce starší sedmi dní. Potěší Vás příjemná barva žloutku, pevná konzistence bílku a dostanete je v obalu z recyklovaného papíru. Nejdůležitějším kritériem při koupi vajec je jejich původ. Koupíte-li naše česká vejce, máte jistotu, že prošla veterinární kontrolou. 

Naše nejlepší jedničky ...

... snášejí slepičky z mobilního kurníku, který se každých 7 dní stěhuje po louce a slepičky jsou tak stále na čerstvé trávě. Slepice tak mají stále nový zdroj cenných karotenoidů, vitaminů a nenasycených mastných kyselin, které se ukládají do vajec.

Jak celý koncept vypadá a v čem je, co se týče kvality vajec a welfare zvířat, přínosnější než běžné volné výběhy? V čem je mobilní kurník unikátní a jaký je rozdíl proti běžnému volnému výběhu? Zde jsou hlavní důvody:

Naše slepičky žijí uprostřed louky. Každý týden, když už je tráva od slepiček spasená a rozhrabaná, popojedeme s kurníkem o kousek dál. Přesune se oplocení, slepičky zase běhají v čerstvé trávě a předchozí stanoviště má čas na regeneraci.

Díky tomu jsou naše slepice, na rozdíl od běžných rozbahněných volných výběhů, stálé na zeleném nebo v zimě na bílém. 

Vejce jsou balena do krabiček, které jsou z poloviny vyrobené z trávy, po 6 ti kusech a jsou velikostně netříděná.

Proč máme nejlepší jedničky? Kódem „1“ se označují vejce z volného výběhu. Ale není jednička jako jednička...

Věděli jste, že ...

naše vejce z volného výběhu na trávě balíme do krabiček, které jsou z poloviny vyrobené z trávy?

Dlouho jsem hledal na trhu obal na vejce, který by nejlépe vyjádřil to, že se na našem trhu objevil nový produkt. Produkt, který je o něco lepší, než-li jen vejce z volného výběhu. Produkt, který pochází od slepic, které žijí maximálně v souladu s přírodou a opravdu jsou pořád pasené na čerstvé trávě, tedy pokud to roční období dovolí. Chceme dát zákazníkům zkrátka najevo, že tato vejce jsou pro nás něčím výjimečná a zaslouží si tedy výjimečný obal.

Jak a proč mobilní kurník do Čech přišel?

Protože jsem blázen...nebo alespoň to o mně někteří lidé říkají. Přátelé, kteří mne znají, říkají spíš srdcař...a tak trochu blázen :)

V době, kdy se velká část producentů snaží nahnat co nejvyšší zisk, a to za každou cenu, jsem se rozhodl vydat opačným směrem. Snažím se rozjet projekty, které stojí hodně sil, ale kterým věřím. Mobilní kurník je jednou z nich, byl to už delší dobu můj sen.

Začínal jsem s chovem na podestýlce a dodržoval zásady welfare, ale to mi nestačilo. Vždycky jsem chtěl být nejlepší. Pořád vymýšlím, jak udělat pro slepice něco navíc. Inspiroval jsem se v zemích, kde jsou v chovu dál než my a od roku 2017 stojí na mém poli ve Zlatníkách první mobilní kurník pro 250 šťastných slepiček a postupně přibývají další kurníky vlastní výroby.

Díky tomu můžu nabízet vajíčka od šťastných slepic, které běhají po trávě a žijí přirozeným životem. Chci nabízet vajíčka pro ty, co nemají babičku se slepičkami nebo možnost mít svůj malý kurník na zahrádce a přesto chtějí mít na stole ta „babiččina“ vejce.

Pepa Dvořák

K těm krásným slovům snad už není třeba nic dodávat..., snad jen dobrou chuť u opravdu těžce, ale s opravdovou láskou produkovaných vajíček!

Mobilní kurník Statku Dvořák

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Follow us on Facebook